12. ročník Extreme Challenge tisk stránky

12.ROČNÍK ADRENALINOVÉHO ZÁVODU SE BLÍŽÍ!

Extreme challenge adrenalinový závod už po dvanácté v Sušici!

Sportovci a všichni příznivci adrenalinu, zbystřete! V Sušici proběhne už 12. ročník unikátního štafetového závodu Extreme challenge. V malebném okolí řeky Otavy a nedalekého vrcholu Svatobor se začne v SOBOTU 14. října, první disciplína odstartuje ve 14 hodin. Registrace budou možné i v den závodu do 12:30 v hotelu na Fufernách.

Extreme challenge se pyšní výjimečným formátem, za dobu svého fungování si získal značnou popularitu mezi sportovci i diváky. Závodníci se postupně poperou se čtyřmi disciplínami-kajak, běh, paraglide a horské kolo. Soutěží se v týmové kategorii, kde jde do každé disciplíny jeden člen týmu. Pro odvážlivce, kteří extrémní závod chtějí zvládnout sami, je připravená kategorie jednotlivců na EX.

K tradičním kategoriím v letošním ročníku přibývá kategorie HOBBY. Ta je určená pro nadšené sportovce, kteří se chtějí účastnit závodu, ale nejsou držiteli pilotního průkazu na paraglide. Ze Svatoboru tedy nepoletí, ale poběží. Platí to pro kategorie HOBBY jednotlivců tak HOBBY týmy.

Závod začne hromadným startem kajaků na Fufernách. Kajakáři hned na začátku musí brodit Otavou, čeká je i divácky atraktivní skok z rampy. Po svém úseku předají štafetu běžcům, ti se porvou s náročnou tratí, kde zdolají přes 300 m převýšení a dostanou se na Svatobor. Na dominantě nad Sušicí půjdou do akce paraglidisté. Ti sletí, případně seběhnou zpátky do Sušice. Finiš patří cyklistům. Ti zdolají necelých 20 kilometrů náročného terénu v okolí Svatoboru a zamíří do cíle.

Další informace a aktuality o velmi populárním závodu najdete na http://www.exchallenge.cz nebo https://www.facebook.com/exchallenge/

TVÁ RADOST Z BOLESTI!!!

Martina Sáblíková doporučuje sportování v Sušici a okolí

O kvalitě sportovišť v Sušici se mohla už několikrát přesvědčit dvojnásobná olympijská vítězka, mistryně světa a vítězka světového poháru v rychlobruslení Martina Sáblíková. Už druhou sezónu po sobě navštívila během své jarní a podzimní přípravy Zimní stadion v Sušici, na kterém využila jeden z nejlepších umělých halových povrchů v Čechách.

Martina Sáblíková
novinkynáš vlastní magazín sportcentraostatní sportoviště v Sušici