Taneční akademie Sušice

Sportoviště města Sušice ve spolupráci se Základní uměleckou školou Františka Stupky připravuje Taneční akademii pro děti.

Co všechno AKADEMIE zahrnuje? 

  • street dance 
  • moderna a základy klasického tance
  • základy akrobacie

Pro koho je taneční akademie určena? 

Akademie je určená pro děti od 5 let do 15 let. Cílem je v dětech probudit zájem o taneční umění, hudbu a seberozvoj. Taneční akademie díky propojení tanečních stylů učí vzájemnému respektu, zlepšuje tělesnou koordinaci, přirozenou flexibilitu a sílu a rozvíjí nejen dětský potenciál, ale i důvěru v sebe sama a zdravé sebevědomí. 

Kategorie: 

Děti ve věkové kategorii 5 - 7 let 

Děti se naučí pohybové a taneční základy, základy rytmiky (vytleskávání apod.), zlepší svoji motoriku a koordinaci a naučí se vnímat hudbu. Součástí lekcí jsou i základy akrobacie (gymnastika)

Kdy probíhají taneční lekce? 

ve čtvrtek 15:00 - 15:50 hodin v Základní umělecké škole (Milan a Hanka) a v pátek 15:00 - 15:50 společná akrobacie ve Sportovní hale (Maruška a Milan).

Poznámka: (kromě státních svátků a školních prázdnin)

Děti ve věkové kategorii 8 - 10 let 

Společná lekce pro děti, které se chtějí naučit základy contemporary, klasického tance a street dance. Naučí se kombinovat a rozeznávat oba dva styly, budou tvořit krátké kombinace a choreografie. Získají lepší tělesnou koordinaci, flexibilitu i sílu a jistotu v tanenčím a pohybovém projevu. Součástí lekcí jsou i základy akrobacie (gymnastika)

Součástí jsou i výlety za workshopy s různými tanečníky nejen z České republiky a v případě zájmu a potenciálu možnost zúčastnit se tanečních soutěží. 

Kdy probíhají taneční lekce? 

v úterý 15:00 - 16:00 hodin na Sportovišti (Maruška a Milan) a v pátek 15:00 - 15:50 společná akrobacie ve Sportovní hale (Maruška a Milan) 

Poznámka: (kromě státních svátků a školních prázdnin)

Děti ve věkové kategorii 11 - 15 let

Lekce jsou rozdělené samostatně na street dance a modernu a klasický tanec s akrobacií. Hodiny jsou více specifické a zaměřené na jednotlivé taneční styly. Piluje se technika, přidávají se složitější kombinace a triky, které se skládají do jednotlivých choreografií.

Součástí jsou i výlety za workshopy s různými tanečníky nejen z České republiky a v případě zájmu a potenciálu možnost zúčastnit se tanečních soutěží. 

Poznámka: (tato kategorie se již více profiluje do stylu dle zájmu, případné rozdělení se bude řešit na prvních lekcích)

Kdy probíhají taneční lekce? 

Lekce probíhají podle zařazení do skupin od pondělí do čtvrtka (viz. Tabulka). Páteční společná lekce gymnastiky, která se koná ve sportovní hale u gymnázia od 15:00, je určená všem věkovým skupinám.

Den v týdnuInstruktorČas výukyTaneční skupinaMísto konání
PondělíMaruška16:00 - 17:00Moderna a akrobacieSportoviště Sušice
ÚterýMaruška a Milan16:00 - 17:00Moderna a akrobacie, Street-danceSportoviště Sušice
ČtvrtekMilan16:00 - 17:00Street-danceSportoviště Sušice
PátekMaruška a Milan15:00 - 15:50Moderna a akrobacie, Street-danceSportovní hala u gymnázia

Jaká je cena kurzu? 

Na celý školní rok 3 900 Kč. Možno zaplatit pololetně 2 x 1 950,-Kč. Druhé pololetí musí být uhrazeno nejpozději do 16.2.2020.

Street dance

Street dance zahrnuje všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Mezi taneční techniky a styly, které lze do street dance zařadit, patří hip hop, hype, funky, jehož součástí je lockin', dále pak poppin' a house. V Taneční akademii se nejprve zaměříme na hip hop a house dance. Tanečníci se pohybují volně a během toho objevují a vytváří svůj vlastní styl. Improvizace je základem většiny pouličních tanců, i když i zde najdeme promyšlené choreografické prvky, smíšené právě s improvizací.

Moderna a základy klasického tance  

Moderna a základy klasického tance v Taneční akademii zahrnují vše potřebné od contemporary dance, který čerpá z technik klasického tance (technika Graham a Limón, improvizace, kontaktní improvizace, klasický tanec aj.) a ze scénického tance, kde je důležité vyjádření příběhu, myšlenky nebo pocitu až po základy baletu či muzikálového tance, kde je rypická práce s rekvizitami.

 

Základy akrobacie 

Základy akrobacie obsahují nejen výuku mostů, přemetů, flexi kombinací a stojek, ale především vzdušnou akrobacii Aerial Hoop (závěsné kruhy). Díky kombinaci těchto technik tanečníci získají více síly, flexibility, mobility a především zlepší celkovou tělesnou koordinaci a posílí sebedůveru v sebe sama.

Podmínky přihlášení na sportovní kurzy najdete zde.

Taneční akademie

Nechte se unášet v rytmu hudby. 

Sdílet