Bazén a sauny tisk stránky

Plavecký bazén a relaxační část nabízí tyto atrakce:

Plavecký bazén

Zábavní bazén

Brouzdaliště

Vířivky

Na kajaku do bazénu

Tobogán

Sauny

Občerstvení

Sportovní areál Sušice je plnohodnotně přístupný pro osoby s omezenou možností pohybu.Vozíčkáři a další osoby s omezenou schopností pohybu se mohou bez problémů pohybovat po areálu - bazénová hala, wellness, fitness a tělocvičny v druhém podlaží jsou bezbariérově přístupné, v 1.NP se nachází samostatná šatna pro invalidy se speciálně upravenými skříňkami (5 ks) pro vozíčkáře. Součástí šatny je i hygienické zázemí, které plně odpovídá normám a potřebám osob s omezenou schopností pohybu. Přístup do jednotlivých bazénů je možný pomocí speciálního vozíku. Bezbariérový přístup do sportovního areálu je z ulice Volšovská (kde najdete také parkovací místa pro invalidy). Vertikální komunikace v rámci objektu je řešena osobním výtahem.

Sportovní areál bazén Sušice byl vystavěn městem Sušice v letech 2012-2014 jako přístavba stávajícího zimního stadionu. Realizací tohoto projektu vznikl ucelený komplex zasazený do lokality Luh, kde vedle tohoto objektu najdete také moderní atletický stadion s tartanovou dráhou, fotbalové hřiště s umělým trávníkem, volejbalové a tenisové kurty, in-line a cyklostezku, lanový a adrenalinový park OFFPARK, síť pěších a běžeckých tras, dětské hřiště, skatepark a v neposlední řadě i Otavský rekreační park: venkovní koupaliště. To vše v těsné blízkosti vodácké řeky Otavy.

Martina Sáblíková doporučuje sportování v Sušici a okolí

O kvalitě sportovišť v Sušici se mohla už několikrát přesvědčit dvojnásobná olympijská vítězka, mistryně světa a vítězka světového poháru v rychlobruslení Martina Sáblíková. Už druhou sezónu po sobě navštívila během své jarní a podzimní přípravy Zimní stadion v Sušici, na kterém využila jeden z nejlepších umělých halových povrchů v Čechách.

Martina Sáblíková
novinkynáš vlastní magazín sportcentraostatní sportoviště v Sušici