Jóga s prvky Spiraldynamik® pro maminky (i několik let po porodu) s Míšou

Aktuálně kurz Jógy s prvky Spiraldynamik pro maminky aktuálně neprobíhá

Děti jako doprovod maminek jsou vítány. Kurz není určen pro těhotné.

Míša je maminkou dvouletého syna Ondřeje a do Sušice se s rodinou přistěhovala před čtyřmi lety.

Popis kurzu:

Cílem našeho kurzu Jóga s prvky Spiraldynamik® pro maminky (i několik let po porodu) je osvojit si společně zdravé pohybové návyky a přenést je do běžného života.

Jóga nám pomůže k lepšímu cítění našeho těla, kvalitě a ladnosti pohybu a hlavně k celkové pohodě.

Kurz je otevřen pro 8 maminek a jejich milovaný doprovod. Během jógové praxe maminek se mohou děti bezpečně pohybovat v prostoru zrcadlového sálu, kde lekce probíhají. Děti se často a rády k maminkám přidají.

Cena kurzu je 1500 Kč / 10 lekcí + 2 náhrady

Co si vzít s sebou? 

S sebou si, prosím, přineste jógovou podložku pro sebe a případně pro vaše dítko. Na sebe doporučuji pohodlné oblečení, které Vás neomezuje v pase. Přibalte i teplé ponožky a deku, to je moc fajn na závěrečnou relaxaci. Láhev s vodou na pití se také může hodit. Jinak, prosím, během lekce ideálně nejíme a po snídani si dopřejeme čas na trávení.

Termín kurzu: 

Náš kurz začíná ve čtvrtek 19.1.2023  v 9:00 v Zrcadlovém sále.  Kurz končí 30.3.2023 a probíhá každý týden, kromě čtvrtka 9. března (jarní prázdniny). Sejdeme se desetkrát po šedesáti minutách a bude-li třeba, přidáme dvě opakovací lekce.

Takto bychom si organizaci kurzu představovaly, ale jsme maminky a víme, že ne vždy vše klapne, jak si vysníme. Změny v programu jsou tedy možné ????.

TIP PRO SOUROZENCE: Máte doma "starší "malých děti ve věku od 2 do 5 let během sportovně tvořivého dopoledne. Více na https://www.sportoviste-susice.cz/nase-kurzy/primestske-tabory/sportovne-tvorive-dopoledne/

Předpokládaný program kurzu:

(vždy nás čeká troška teorie, nácvik, jógová praxe, relaxace)

 • 19.1.2023               Dýchání
 • 26.1.2023               Hluboký stabilizační systém
 • 2.2.2023                 Kyčel a dolní končetina
 • 9.2.2023                 Chodidlo a dolní končetina
 • 16.2.2023               Hlava
 • 23.2.2023               Záda
 • 2.3.2023                 Hrudník
 • 16.3.2023               Horní končetina a lopatka
 • 23.3.2023               Břicho
 • 30.3.2023               Centrální nervová soustava, Trávící soustava
 • 1. náhradní lekce dle domluvy
 • 2. náhradní lekce dle domluvy 

Představení lektorky:

„Má cesta k józe začala v letech 2014 – 2017 večerním studiem v kurzech metody Su-Jok pod vedením MUDr. Viktorije Biljakové v Praze. Bezléková terapie Su-Jok mě nadchla svým komplexním pohledem na život, tělo, duši a naše směřování k souladu a k harmonii.

Roční studium u manželů Knaislových v Českém svazu jógy v roce 2015/2016 bylo skvělým začátkem a také mi dalo možnost následně absolvovat lektorský kurz u Dinah Rodrigues a dál šířit její báječnou sestavu Hormonální jógy pro ženy a Jógu pro období andropauzy pro muže.

U Bey Merksbauerové jsem načerpala zkušenosti s Jógou pohledem fyzioterapeuta a začala jsem vnímat tělo pohledem trojrozměrného držení a pohybové koordinace v systému Spiraldynamik®. Dopřála jsem si i klidné a dlouhé spočinutí v ásanách u Verči Carmanové na kurzu Jin jóga pro lektory. Hanka Luhanová mě zasvětila do Hravé dětské jógy pro předškoláky a já se zapojila do projektu Malá jóga.

S novou mateřskou rolí jsem se sžívala na kurzu Gravid jógy a jógy po porodu pro lektory a pomáhající profese.

V současné době si s radostí užiju pár víkendových kurzů Hormonální jógy v nádherném studiu Jóga Poděbrady. Poplyneme si s lehkostí na jógových podložkách s mými milovanými jogíny v Kolíně a v Poděbradech a pak se velmi ráda vracím zpět domů, do Sušice.

Těším se na společný čas strávený na jógových podložkách i mimo ně.“