Víkend pro pedagogy - Učím lépe

Vzdělávání je důležitou součástí našeho života a nekončí posledním zvoněním. Celý život je třeba sbírat vědomosti, hledat inspiraci a rozšiřovat si obzory. Učitelský víkend s podtitulem - "Učím lépe" je ideální kombinací vzdělání a inspirace, ale nezapomínáme ani na odpočinek a zábavu. Zkrátka ideální víkend pro ty, kteří se chtějí posouvat dál. 

Na účastníky čekají celkem tři praktické workshopy: 

  • "Jak řešit konfliktní situace ve škole (nejen s rodiči)"
  • "Tělesná výchova a všestranný rozvoj dětí"
  • "Herní prvky výuky bruslení dětí" 

Doprovodný program

  • Saunový večírek 
  • Cvičení na výběr (například z jógy,kruhového tréninku, TRX, spinningu aj.)
  • Relaxace v bazénu a sauně, možnost návštěvy posilovny
  • Výborný catering
  • Společný večírek  

"Jak řešit konfliktní situace ve škole (nejen s rodiči)" - Petra Lachnittová

Chcete se naučit, jak si poradit s různými typy rodičů a jak ustát případný konflikt? Máte rádi praktické kurzy s minimem teorie? Pokud ano, tak si tento kurz nenechte ujít. Můžete očekávat interaktivní kurz, založený na vašich zkušenostech, kde se bude diskutovat, sdílet a prakticky trénovat.

Čas a místo: 13:30 - 16:30 / Hotel Roušarka 

"Tělesná výchova a všestranný rozvoj dětí" - Martin Vanko 

V semináři se budeme zaměřovat na praktickou inspiraci pro trénink dětí. Tělesná výchova by měla být zaměřena zejména na všestranný rozvoj dětí. Důraz by měl být kladen především na pestrost a rozmanitost pohybových aktivit. Děti by se měly rozvíjet v povědomí o svém vlastním těle a měly by vnímat pohybovou aktivitu jako celoživotní součást svého života. Sport není pouze o výsledcích a medailích. Sport je především prvek pro kontrolu našeho zdraví, regulaci stresu a zároveň důležitý socializační prvek, kde se potkáváme se svými kamarády. Proto by neměl být v tělesné výchově prioritou dosažený výkon, ale spíše pozitivní vztah k pohybu jako takovému.

Čas a místo: 10:30 - 12:00 / Sportovní hala u gymnázia

Herní prvky výuky bruslení dětí - Zdeněk Vojta 

V praxi na ledě si představíme metodiku základů bruslení. U začátečníků je vždy důležité si uvědomit, jak složité může být první setkání s ledovou plochou. V začátečnických lekcích proto využíváme zejména her, které přinášejí do výuky emoce. Pro děti by měl a musí být pobyt na ledové ploše zábavou, protože naším cílem je vypěstovat u nich především trvalý zájem o tuto pohybovou aktivitu. Proto budou pro workshop záměrně vybrány pouze základní bruslařské dovednosti a to i z důvodu, abychom si ukázali jak koncipovat na tyto dovednosti různé hry a závody.

Čas a místo: neděle 10:30 - 12:30 / Zimní stadion Sportoviště města Sušice

Jaká je cena? 

Cena víkendu pro pedagogy je: 1200 Kč 

Cena zahrnuje: tři praktické workshopy, vstup na saunový večírek, vstupné na neomezenou dobu do bazénu, sauny, posilovny, návštěvu cvičení, catering po dobu konání akce.

Cena nezahrnuje: Ubytování, je třeba dokoupit. Cena ubytování bude upřesněna na základě počtu osob na pokoji. Cena od 450 Kč/osoba. Ubytování je možné v Hotelu Roušarka.  

V jakém termínu? 

Akce se koná od pátečního večera 18. března do neděle 20. března. 

Pro koho je akce vhodná? 

Akce je ideální pro učitele tělesné výchovy a učitele prvního stupně. Vítani jsou ale všichni s opravdovým zájmem.

Jak se mohu přihlásit? 

Na akci je možné se přihlásit přímo prostřednictvím e-mailu na pranclova@sportoviste-susice.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře, ve kterém je možné rovnou zarezervovat ubytování v našem Hotelu Roušarka.

Roušarka je v těsné blízkosti sportovišť a centra města. Zároveň v Roušarce, bude probíhat workshop "Jak řešit konfliktní sitauce ve škole (nejen s rodiči)" a bude v ní zajištěno stravování po celý den.

Ubytování a místo konání si můžete prohlédnout na https://www.rousarka-susice.cz/, kde naleznete i kontaktní formulář. 

Prosím uveďte základní informace, zejména kolik osob a napište: "Heslo: Víkend pro pedagogy". Po odeslání se s vámi co nejdříve spojíme, abychom vzájemně doladili další potřebné informace. 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na pranclova@sportoviste-susice.cz nebo ferencikova@sportoviste-susice.cz