Jarní jógový víkend

Zveme Vás na již 3. ročník jarní jógové Sušice - letos s možností ubytování.
Víkend plný relaxace s poznáním různých směrů jógy a inspirací. 

"Nacházení pocitu vděčnosti za to, co všechno ladí a je v pořádku
jako náš záměr běžného dne."

Program akce 

V sobotu 2. dubna se můžete těšit na: 

Místo: Sportovní hala ZŠ Lerchova

9:20 - 9:30 Přivítání, představení

9:30 - 10:30 Pes s hlavou vzhůru v Pozdravu Slunci | Lucie

10:30 - 10:45 Přestávka

10:45 - 12.15 Lymfatická jóga pro dobrou imunitu a náladu | Lucie K.

12.15 - 13:45 Oběd (Hotel Roušarka)

13.45 - 14:45 Ájurvéda - jednoduchými návyky a rituály k vitalitě a spokojenosti | Lucie K.

14:45 - 15:00 Přestávka

15:00 - 16:00 Jin jóga k rozvoji intuice, lásky a sebeléčení | Petra

16:00 - 16:10 Zakončení

17:00 - možnost návštěvy bazénu a wellness 

V neděli 3. dubna se můžete těšit na: 

Místo: Sportoviště města Sušice - Zrcadlový sál

9:30 - 11:30 Pozornost a přítomnost v pohybu a v zastavení | Markéta

Na koho se můžete těšit? 

Lucie Königová

Lymftatická jóga pro dobrou imunitu a náladu 

Lymfa je jedním z klíčů k našemu zdraví. Je jako Popelka - úžasně uklízí, ale často bývá přehlížená. Jógové cvičení pomáhá lymfu rozproudit a tělu umožňuje snazší detoxikaci. Na lekci si v krátkosti povíme, jak lymfatický systém funguje, jak souvisí s imunitou a co radí jóga a ájurvéda. Především si ale vyzkoušíme, jak nejen svižný pohyb, rotace, obrácené pozice a dostatečně bohatý a plný dech pomáhají udržovat lymfu v proudu, mysl v dobrém naladění a tělo v jeho přirozené síle, pružnosti a odolnosti. Pozornost a přítomnost v pohybu a v zastavení

ÁJURVÉDA - jednoduchými návyky a rituály k vitalitě a spokojenosti 

Ájurvéda je vědou a uměním dobrého, dlouhého a především spokojeného života. Je tisíciletou studnicí moudrosti a zkušeností. Současně je ale živá a neustále se vyvíjí, aby dokázala posloužit i nám, moderním lidem. Není dogmatická a v základních principech je velmi srozumitelná. Řekneme si, jak několika jednoduchými návyky můžeme podpořit své fyzické, psychické i emoční zdraví. A dozvíte se, jak posílit svou odolnost a vitalitu, naučit se lépe a účinněji regenerovat a jak tyto návyky po krůčcích a po svém začlenit do svého dne. 

Lucie Zaloudkova

Pes s hlavou vzhůru v Pozdravu Slunci | Lucie 

Záměrem našeho cvičení bude objevování protažení celé přední části našeho těla  v pozicích Kobra a Pes hlavou vzhůru. Spolu s protažením nás bude zajímat pocit volného  a hladkého čela v těchto pozicích. Po důkladném rozehřátí svého těla, rozpohybování ramen a lopatek se zaměříme na uvolnění hrudníku.  Do Kobry vstoupíme s oporou zpevněné spodní části těla a naopak uvolněné té vrchní. Možná to bude poprvé co vyzkoušíte pozici Psa s hlavou vzhůru. Necháme se vést důvěrně známými pozicemi,  ale díky našemu záměru nám mohou nabídnou zase jiný zážitek. 

Petra Musilová

Jin jóga k rozvoji intuice, lásky a sebeléčení 

Jin jóga cílí na protažení vazů, šlach a fascií (tkání obklopujících svaly). Jin jóga nám napomůže dosáhnout hlubšího protažení a uvolnění se. Každý si najde tu svoji vhodnou variantu pozice a v ní pár chvil společně setrváme. Nejprve se podíváme na oblast třetího oka, tedy oblast šesté čakry. Na napojení na naši Intuici. Oblast třetího oka je takovým našeptávačem našich skutečných potřeb a propojením s naší duší. Skrze vybrané ásany navštívíme také naše srdce, srdeční čakru. Probudíme v sobě možná další zdroje lásky a vyzkoušíme proces sebeléčení. Celá tato jógová praxe bude doprovázena afirmacemi, které nás navedou a pomohou nám s napojením se na sebe, na své nitro. 

Markéta Tůmová

Pozornost a přítomnost v pohybu a v zastavení 

Stejně tak, jak můžeme trénovat své tělo, aby bylo pružné, silné a odolné, můžeme cvičit a rozvíjet i svou mysl a sílu pozornosti a vnímavosti, abychom mohli žít vědoměji a plněji. Nemusíme prosedět hodiny na meditačním polštáři, ani si osvojovat složité techniky. Společně si vyzkoušíme, jak prohlédnout fungování mysli a jaké jednoduché cvičení můžeme využívat v každodenním životě. Ukážeme si, jaká je pozornost vedená z „pozorovatelny“ naší hlavy a jak jinak, otevřeně a jednoduše, dokážeme vnímat svou přirozenou a živou všímavostí. Využijeme pohyb i zastavení, rozcvičení i spočinutí, abychom se plně spojili s přítomností a naladili se na svou vnitřní radost bytí.

Jaké je cena? 

Cena sobotního programu je: 890 Kč

Cena zahrnuje: celodenní jógový program, lehký vegetariánský oběd, nápoje (voda, čaj, káva), vstupenku do wellness/bazén na 2 hodiny (platnost pouze jógový víkend)

Cena nezahrnuje: Ubytování, je třeba dokoupit. Cena ubytování bude upřesněna na základě počtu osob na pokoji. Cena od 450 Kč/ osoba. Ubytování je možné v hotelu Roušarka.  

Cena nedělního workshopu je: 350Kč

Co si vzít s sebou? 

  • Svou jógamatku. Pokud nemáte, napište nám prosím na pranclova@sportoviste-susice.cz. Pár jógamatek bude k dispozici zdarma k zapůjčení. 
  • Pásek - buď jógový nebo pásek třeba od županu nebo kravata 
  • Bločky - pokud máte své vlastní a jste zvyklé je používat. 
  • Deka - bude se určitě hodit pro závěrečnou relaxaci ale možná i v průběhu dne při dechových cvičeních
  • V tělocvičně bude koutek, kde bude po celou dobu akce k dispozici voda a teplý čaj. Oceníme, pokud si vezmete svou vlastní lahvičku s uzávěrem a nebudeme muset použít jednorázové kelímky
  • Bloček & tužku pokud si budete chtít zapsat poznámky během dne
  • V poledne společně přejdeme z tělocvičny na Roušarku,  kde bude pro nás připravený oběd ve vegetariánském stylu. Pokud máte specifickou dietu, vezměte si prosím své vlastní jídlo

Jak se mohu přihlásit na jógu bez ubytování? 

Prostřednictvím našeho rezervačního systému, kde si můžete vybrat ze soboty, neděle nebo se přihlásit rovnou na sobotu i na neděli.

Přihlásit se můžete rovnou zde. 

Vychutnejte si jógový víkend naplno a využijte možnosti ubytovat se v Hotelu Roušarka.

Jak se mohu přihlásit na jógu s ubytováním?

Na akci je možné se přihlásit přímo prostřednictvím E- mailu na ferencikova@sportoviste-susice.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře, kde je možné rovnou zarezervovat ubytování v našem Garni hotelu Roušarka.

Roušarka je v těsné blízkosti sportovišť a centra města. Zároveň na Roušarce, bude probíhat společný oběd.

Účastníci jarního jógového víkendu mají zároveň zajištěné neomezené vstupy na Sportoviště (bazén, wellnes, posilovna) po dobu pobytu, platí i pro případné doprovázející rodinné příslušníky. 

Ubytování si můžete prohlédnout na https://www.rousarka-susice.cz/, kde naleznete i kontaktní formulář. 


Prosím uveďte základní informace - zejména kolik osob a napište: Heslo: Jarní jógový víkend Po odeslání se s vám co nejdříve spojíme, abychom vzájemně doladili další potřebné informace. 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na pranclova@sportoviste-susice.cz nebo ferencikova@sportoviste-susice.cz 

Ohlédněte se za jarní jógovým víkendem

Budeme se těšit na další setkání s vámi. 

Sdílet